استانداری گلستان
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > آغاز پایش واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی استان
صفحه نخست > اخبار / اخبار ویژه > آغاز پایش واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی استان

آغاز پایش واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی استان


18 مرداد 1396. نويسنده: javan

آغاز پایش واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی استان

مشاور جوان استاندار از آغاز پایش واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی استان خبر داد.
محمد مهدی صفایی با اعلام این خبر گفت: يكي از برنامه هاي دولت تدبیر و امید، توجه جدی به جوانان و واگذاری مدیریت ها در دستگاه های اجرایی به جوانان شایسته شاغل در دستگاه هاي اجرايي است و این موضوع مورد تاکید دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوري قرار گرفته است.
وي افزود: در نشست جوانان با استاندار نیز که چندی پیش برگزار شد، این مهم مورد تاکید قرار گرفت و با همین نگاه وضعیت واگذاری مدیریت ها به جوانان در استان مورد رصد و پایش قرار خواهد گرفت.
رئيس گروه مشاوران جوان استان تاکید کرد، طی روزهای گذشته، از دستگاه های اجرایی درخواست شده است، گزارش مرتبط به واگذاری مدیریت ها به جوانان را به حوزه مشاور جوان استانداری ارسال نمایند.
صفایی همچنین گفت: امیدواریم جمع آوری و تنظیم و تدوین اطلاعات گردآوری شده در این خصوص که از سوی کمیته ای 7 نفره شامل 4 نفر از مشاوران جوان دستگاه های اجرایی و 3 نفر از کارشناسان انجام خواهد گرفت، هم به روشن شدن موضوع و هم توجه مدیران به امر مهم منجر شود.
رئیس گروه مشاوران جوان استانداری گلستان تصریح کرد: در دستگاه های اجرایی، جوانان متخصص، تحصیل کرده و علاقه مندی وجود دارند که باید مورد اعتماد مدیران دستگاه ها قرار گیرند تا استعدادها را بروز دهند و زمینه ساز  تحول در سازمان ها باشند و رصد اولیه ما حکایت از آن دارد که اعتماد به جوانان و واگذاری مسئولیت ها به آنان در برخی دستگاه ها بايد ارتقا يابد و مدیران باید بدین موضوع توجه لازم را داشته باشند.
صفایی گفت: مدیرانی که به جوانان اعتماد کرده و بخشی از مدیریت ها را به آن ها واگذار کرده اند، پاسخ خوبی دریافت کرده اند و امید داریم با مشخص شدن نتایج این پایش بتوانیم جهت دهی مناسبی به این روند داشته باشیم و نیروی جوانی به بدنه مدیریتی استان تزریق شود و ترکیبی از تجربه پیشکسوتان و تخصص و توانمندی جوانان در پیشبرد اهداف دولت موثر باشد.رئیس گروه مشاوران جوان گفت: تاکنون آمار ٢٠ دستگاه اجرایی به حوزه مشاور جوان ارسال شده است و از دیگر دستگاه ها نیز درخواست داریم در ارسال اطلاعات لازم تسریع نمایند.


بازگشت