عضویت    ورود
ورود به سایت
» » بررسی چالش ها و ظرفیت های اشتغال و کارآفرینی در گنبدکاووس

توسط حوزه مشاوران جوان فرمانداری صورت می گیرد

بررسی چالش ها و ظرفیت های اشتغال و کارآفرینی در گنبدکاووس

بررسی چالش ها و ظرفیت های اشتغال و کارآفرینی در گنبدکاووس

فرصتها و چالشهای کارآفرینی گنبدکاووس توسط کارگروه اشتغال حوزه مشاوران جوان فرمانداری ویژه شناسایی می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در جلسه کارگروه اشتغال حوزه مشاور جوان با تقدیر از عملکرد این حوزه اظهار داشت: در برگزاری همایش کارآفرینی و اشتغال محورهای صنعت، کشاورزی و صنایع دستی باید در اولویت قرار بگیرد.

محمد حمیدی با بیان اینکه کارآفرینی فرایندی است که باید شروع شود و اشتغال فرایندی است که وجود دارد و باید آن را توسعه داد افزود: باید چالش ها و فرصت های کارآفرینی در شهرستان گنبدکاووس شناسایی شود.

 وی برتبیین اهداف کارگروه اشتغال حوزه مشاور جوان تاکید کرد و افزود: در برگزاری همایش های کارآفرینی باید از ظرفیت دانشگاه ها بیشتر استفاده شود و روسای دانشگاه ها هم باید به اجرا نزدیک تر شوند و اساتید انگیزه دانشجویان برای کارآفرینی را مدیریت کنند.

 مشاور جوان فرماندار ویژه نیز در این جلسه از برگزاری ۳۵ جلسه کارگروه اشتغال در یک سال گذشته خبر داد، اعظم پاکدل اظهار داشت: برگزاری سلسله همایش های کار آفرینی از مصوبات شورای مشورتی جوانان شهرستان است که در دستور کار کارگروه اشتغال قرار گرفته است.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به تفاوت تعریف کارآفرینی و اشتغال گفت: اشتغال برای کارآفرینی لازم است اما کافی نیست و اشتغالزایی باید رنگ و لعاب کارآفرینانه به خود بگیرد.

بهزاد شهرابی با تاکید بر تدوین اطلس صنعت شهرستان، به اهمیت تولید فن بازارها، استارتاپ ها و بررسی ایده ها و تجاری سازی ایده ها اشاره کرد و افزود: باید با توجه به فرصت های کارآفرینی با خلق فرصت، کشف موقعیت های موجود، خلاقیت ها و اقدامات نوآورانه، صنعت جانشین و سودآور، پروسه ارزش آفرینی صنعت و دانش، فرایند کارآفرینی شروع شود و چالشهای صنعت شهرستان شناسایی شود.

وی با اشاره به ترکیب ایده فرصت و منابع بر ارائه مدلی برای سند توسعه اشتغال شهرستان گنبدکاووس و استان گلستان تاکید کرد و افزود: تدوین استراتژی کارآفرینانه از ضروریات است.

وی ستون رشد اقتصادی را کارآفرینی سازمانی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: در فرایند کارآفرینی باید به فرصتهای کارآفرینانه و ارزشهای کارآفرینانه توجه شود.

دکتر علی بیگی رییس دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس نیز از اعلام آمادگی برای برگزاری همایش کارآفرینی در این دانشگاه خبر داد.‌

دبیر کارگروه اشتغال حوزه مشاور جوان نیز در این جلسه در خصوص شیوه برگزاری همایش کارآفرینی به ارائه توضیح پرداخت.

محمد رضا رضایی برخی محورهای پیشنهادی همایش را روشهای حمایت از سرمایه گذاران، جوانان و تولید، فرصت ها و ظرفیت ها، فرصت های منطقه آزاد، کارآفرینی از صفر، بررسی مشوق های اشتغال برشمرد.

سعید میرزایی رییس صنعت معدن و تجارت شهرستان گنبدکاووس بیشتر مشکلات صنعت را مشکلات مالی عنوان کرد و بر لزوم عارضه یابی واحدهای صنعتی و ارائه راهکار برای حل مشکلات واحدهای صنعتی تاکید کرد و خواستار همکاری حوزه مشاور جوان در این خصوص شد.

محمد رضا پیاده کوهسار رییس کارتعاون و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه به طرح استانی کارورزی ۳۰۰۰ جوان استان اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال خرد از اولویتهای شهرستان است.

بررسی چالش ها و ظرفیت های اشتغال و کارآفرینی در گنبدکاووس

 

بررسی چالش ها و ظرفیت های اشتغال و کارآفرینی در گنبدکاووس


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : javan
  • بازدید : 550
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 496

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام باقر (ع) می فرماید : بالاترين عبادت، عفّت شكم و شهوت است.

آرشیو

<    «  مرداد 1398  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 22
بازدید دیروز: 13
بازدید ماه:1871
بازدید سال:10690
بازدید کل:610814

ارتباط با مشاور جوان

http://javan.golestanp.ir/uploads/157a9526.jpg