عضویت    ورود
ورود به سایت
» » تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی

نشست مشاوران جوان دستگاه های اجرایی، نمایندگان سمن ها و جوانان فعال برگزار شد

تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی

تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی

استاندار گلستان گفت: توجه به رصد بکارگیری جوانان درمدیریت های دستگاه های اجرایی مسئله ای پراهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد. 
دکترحسن صادقلو در نشست مشاوران جوان دستگاه های اجرایی، فرمانداری ها، نمایندگان سمن ها و جوانان فعال استان گفت: دردولت گذشته 10 درصد مدیران ستادی، فرمانداران و بخشداران گلستان ازجوانان 31 تا 40 ساله بودند که دراین دولت این رقم تا 25.3 درصد رشد داشته است و این نشان از اعتقاد به عملکرد جوانان است.
وی با بیان اینکه در هیچ دوره مدیریتی استانداری گلستان، تا این اندازه از بدنه وزارت کشور در پست های مدیریتی استانداری استفاده نشده است، گفت: عمده فرمانداران و بخشداران استان از نیروهای بومی و مستعد همان شهرستان ها و تقریبا اکثر آنها جوان هستند.
وی با تاکید بر ارتباط تجربه و جوانی، یادآور شد: توجه به رصد بکارگیری جوانان در دستگاه های اجرایی مسئله ای پراهمیت است و جایگاه جوانان به دلیل ارائه روشهای مدیریتی نوین جایگاه رفیعی است. 
استاندارگلستان با تاکید بر اهمیت انتخابات پیش رو و حضور حداکثری مردم در این عرصه، اظهار کرد:  جوانان همانگونه که در تمام عرصه های انقلاب نقش ساز بوده و هستند، در ساماندهی افکار عمومی برای انتخابات مسئولیت خطیری برعهده دارند.
دکتر صادقلو با بیان اینکه تلقی جامعه از شغل تنها مشاغل دولتی است، گفت: جوانان باید به مشاغل دانش بنیان و وابسته به علم روز توجه داشته باشند و همچنین برخی در راستای تولید محتوا و نرم افزارهایی که موجب شناساندن ظرفیت های استان می شوند، فعال گردند.

جوانان و ساماندهی افکار عمومی

وی صدای استان را در اعلام نتایج اقدامات دولت تدبیر و امید در گلستان بلند دانست و افزود: جوانان باید تاثیر خود را در افکار عمومی پیرامون اقدامات صورت گرفته داشته باشند و مثلاً بدانند که در موضوع منطقه آزاد، دولت 3 بار این لایحه را در مجلس مطرح کرده و ادامه این مسیر انتظار افکار عمومی و همت نمایندگان مجلس را می طلبد و یا در مسئله آشوراده با حل مسائل حاکمیتی نظیر مشکلات محیط زیستی و امور اراضی و همچنین تعیین مرز آبی دواستان گلستان و مازندران، اکنون منتظر نظر کمیسیون ماده 2 است.

تاکید بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات

وی با بیان همراهی مردم در تمامی انتخابات های پیشین، گفت: گلستانی ها با ثبت مشارکت 80.36 در انتخابات قبل رکورد همراهی را در کشور ثبت کردند و براین باوریم که در این دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز شاهد این مشارکت گسترده باشیم.
دکتر صادقلو با تاکید بر حضور جوانان در انتخابات، تصریح کرد: ما در انتخابات به دنبال تایید صلاحیت افراد بودیم و حفاظت از حقوق کاندیداها را حفاظت از حقوق ملت می دانیم و تا آخرین مجرا برای احقاق حقوق نامزدها می رویم اما باید همه به قانون تمکین کنیم و با انتخابات قهر نکنیم.
استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: 416 میلیارد تومان برای گلستان از محل تبصره 36 قانون اصلاح قانون بودجه 95 تخصیص یافت که در سطح کشور بالاترین رقم از این محل بود.
 
تاکید مشاور جوان استاندار بر اعتماد به جوانان در واگذاری مدیریت ها

مشاور جوان استاندار گلستان گفت: هم اکنون جوانان تحصیلکرده، متخصص و با تجربه ای در دستگاه هایی اجرایی اشتغال دارند که باید زمینه ارتقای اداری آنان فراهم آید.
محمد مهدی صفایی در این نشست با اعلام این مطلب گفت: رصد اولیه ما حکایت از وضعیت مطلوب بکارگیری جوانان در مدیریت ها در دستگاه هایی همچون میراث فرهنگی، هلال احمر و... است و انتظار داریم این روند در دستگاه های دیگر نیز دنبال شود و مدیران اطمینان داشته باشند پاسخ این اعتماد را خواهند گرفت.
وی با ارایه گزارش عملکردی از فعالیت های حوزه مشاوران جوان گفت: در دوره ی 6 ماهه ای که در این حوزه مشغول به فعالیت هستم، تلاش شده با عدم تمرکز در مرکز استان، موضوعات خاص هر منطقه را دنبال کنیم، برای نمونه در بندرگز رویدادهای کارآفرینی، در گنبد اقدامات فرهنگی در حوزه حاشیه نشینی، در مینودشت کارگاه های آسیب های اجتماعی و... دنبال شده است. 
صفایی با اعلام اینکه مشاوران جوان به رغم محدودیت منابع، فعالیت های خوبی انجام داده اند از همه مشاوران دستگاه های اجرایی قدردانی کرد.
وی گفت: دستگاه های اجرایی بر اساس مذاکراتی که صورت گرفته آمادگی همکاری با جوانان فعال را دارند؛ اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه بومگردی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برای ارایه آموزش های مهارتی خاص و مورد نیاز شهرهای استان، مجموعه اتاق بازرگانی برای ارایه آموزش و تربیت تجار و بازرگانان جوان و... اعلام آمادگی کرده اند.

برون سپاری به جوانان، سمن ها و موسسات غیردولتی 

صفایی تصریح کرد: برون سپاری ها به پیمانکاران جوان بومی و در موضوعاتی که امکان آن مهیاست به سمن ها و تشکل ها و موسسات غیردولتی، از مدیران دستگاه های اجرایی درخواست داریم این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
رییس گروه مشاوران جوان با تبریک هفته جوان تاکید کرد: با مدیریت اداره کل ورزش و جوانان، آیین متمرکز بزرگداشت روز جوان، در روزهای آتی با حضور یکی از مقامات عالی دولت برگزار می شود که در این روز از جوانان نمونه استان که بر اساس معرفی دستگاه های اجرایی و بر اساس شاخص های اعلام شده، انتخاب شده اند، تجلیل خواهد شد. 

سخنان نمایندگان مشاوران جوانان 

در ابتدای این نشست صادق خسروی به نمایندگی از سمن های جوانان، بر برون سپاری و واگذاری امور به سمن های جوانان، اعظم پاکدل، مشاور جوان فرماندار گنبد، به نمایندگی از مشاوران جوان فرمانداری ها بر توجه بیشتر به نقش مشاوران در فرمانداری های 14 گانه استان و محمد رضا حنایی کاشانی، مشاور جوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بر دغدغه های فعالان حوزه مجازی و استفاده از این ظرفیت برای معرفی استان تاکید کردند. 

تقدیر از فعالان شاخص جوان حوزه های مختلف

در پایان این نشست همچنین ازاعظم پاکدل، مشاور جوان فرماندار گنبد، اسماعیل شربتی مشاور جوان فرماندار بندرگز، مرتضی معین مشاورجوان فرماندار مینودشت، راضیه قبادی مشاور جوان اداره کل صنعت، معدن و تجارت و مسعود زیارتی مشاور جوان اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی تقدیر گردید.
علاوه بر آن علی غریب، فعال هنری، آینازصحنه، فعال زیست محیطی، صالح مختومی، فعال ورزشی، علیرضا هاشم زاده، فعال ورزشی ویحیی جلالی فر فعال حوزه مجازی مورد تقدیر استاندار قرار گرفتند.

تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی

 

تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی

 

تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی

 

تاکید استاندار بر رصد واگذاری مدیریت ها به جوانان در دستگاه های اجرایی


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : javan
  • بازدید : 508
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 563

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام باقر (ع) می فرماید : فقيه حقيقى، زاهد در دنيا، مايل به آخرت و چنگ زننده به سنّت پيامبر اكرم(ص) است.

آرشیو

<    «  فروردین 1398  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 17
بازدید ماه:2316
بازدید سال:2316
بازدید کل:602440

ارتباط با مشاور جوان

http://javan.golestanp.ir/uploads/157a9526.jpg