عضویت    ورود
ورود به سایت
» » شاخص ارزیابی مدیران، استفاده از بانوان و جوانان در پست های مدیریتی است

استاندار گلستان در نشست حوزه مشاوران جوان استان:

شاخص ارزیابی مدیران، استفاده از بانوان و جوانان در پست های مدیریتی است

شاخص ارزیابی مدیران، استفاده از بانوان و جوانان در پست های مدیریتی است

استاندار گلستان گفت: علاقمندیم از بانوان و جوانان در انتصابات استفاده کنیم و این موضوع، شاخصی برای ارزیابی مدیران خواهد بود.
دکتر سید مناف هاشمی در نشست و دیدار با حوزه مشاوران جوان استان و... تصریح کرد: مدیران باید توجه داشته باشند که برای تحقق این شاخص، انتصابات را بر اساس شایستگی و توانمندی های افراد و نه بر پایه روابط انجام دهند.
وی با اشاره به تأکید رییس جمهوری محترم بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان، خاطرنشان کرد: قصد داریم در این زمینه الگوی کشوری باشیم و مدیران دستگاه های اجرایی باید جوانان و بانوان توانمند را شناسایی کنند تا بتوانیم از آنها در پست های مدیریتی بهره بگیریم.
هاشمی با تأکید بر تشکیل شورای راهبردی جوانان، افزود: وظیفه این شورا شناسایی مسایل جوانان اعم از تفریحات، اشتغال، ورزش و .... است و از درون این شورا استراتژی و اقداماتی که باید در ارتباط با جوانان انجام شود تعریف خواهد شد.
استاندار گلستان با بیان اینکه در حوزه جوانان استعدادهای زیادی داریم، گفت: نقش جوانان در تمام عرصه ها، در انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، عرصه سازندگی و توسعه و مشارکت های سیاسی و اجتماعی همواره پررنگ و چشمگیر بوده است.
وی با بیان اینکه در همه دولت ها نقش جوانان در حوزه های مختلف می تواند مؤثر باشد، اظهار کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا از این تجربه بهره برده اند و موفق بودند و ما نیز باید به سمت استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان برویم.
هاشمی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم در دوره مدیریتی خود در این استان به حوزه های بانوان و جوانان توجه لازم را داشته باشم و از این ظرفیت ها در مسیر توسعه استان بهره ببریم.
استاندار گلستان گفت: اعتقاد دارم علیرغم همه تهدیدها و تحریم ها، با کمک جوانان می توانیم بر همه مشکلات غلبه کنیم.
وی افزود: استاندار، از ظرفیت های استان استفاده می کند و باید این هنر را داشته باشد که بهترینها را انتخاب کند و این وظیفه شماست که نشان دهید صلاحیت شما در حوزه های مختلف از سایرین بیشتر است.
هاشمی با بیان اینکه سیاست ما در استان استفاده از منابع دولت نیست، تصریح کرد: توسعه زمانی اتفاق می افتد که مردم، جوانان، بانوان به حاکمیت علاقمند شوند و بخش خصوصی در توسعه کشور نقش ایفا کند و ما هم تلاش می کنیم تا موانع سرمایه گذاری را برطرف و استان را هدف بخش خصوصی برای سرمایه گذاری کنیم.
وی همچنین با اشاره به ورزش استان و با بیان اینکه ورزش استان باید در همه زمینه ها رشد کند گفت: 50فدراسیون ورزشی در کشور وجود دارد که باید در همه این زمینه ها در استان نماینده داشته باشیم و من نیز با توجه به ارتباطات خود در این حوزه، از هر ظرفیتی استفاده خواهم کرد.
استاندار گلستان در پایان از جوانان خواست با شناختی که از استان و ظرفیت های آن دارند، ظرفیت های خارج از استان و حتی خارج از کشور را در مسیر توسعه جذب کنند.
مدیران شجاعت و جسارت استفاده از جوانان را داشته باشند
مشاور استاندار و رییس گروه مشاوران جوان استان نیز در این نشست گفت: با همراهی مشاوران جوان دستگاه ها و پیرو مطالبه جدی و طرح شده در نشست قبلی مشاوران جوان با استاندار وقت، برای نخستین بار طرح پایش مدیران زیر 35 سال شاغل در دستگاه های اجرایی اجرا شد.
محمد مهدی صفایی افزود: برخی مدیران عدد 35 را نوعی سخت گیری در پایش دانستند اما ما اجازه خواستیم که نسبت به این موضوع سخت گیرانه وارد شویم؛ نزدیک به 50 دستگاه به مکاتبات ما پاسخ دادند و با راستی آزمایی ها و پالایش های انجام شده، مشخص شد که در سطح معاونان مدیرکل، روسای ادارات شهرستانی و استانی و مدیران واحدها و دوایر، حدود کمتر از 100 مدیر مشغول به فعالیت هستند که متاسفانه فقط 5 نفر در سطح معاونان مدیر کل هستد و مابقی در سطح دیگر مدیریت های واحدها و دوایر اشتغال دارند.
وی تاکید کرد: گزارش مختصر این پایش به حضور استاندار محترم تقدیم شده و ایشان تمهیدات و تدابیر و رهنمودهای لازم رو در این خصوص خواهند داشت.
صفایی گفت: بدون تعارف باید مدیران دستگاه های اجرایی، شجاعت و جسارت استفاده و بکارگیری جوانان را داشته باشند؛ من باید همین جا از هم دستگاه های برتر این پایش و مدیران محترم مهندس ابراهیم کریمی، مدیرکل محترم میراث فرهنگی، جناب آقای مهندس نصیری، مدیرعامل محترم شرکت توزیع برق و مهندس محبوبی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی به سبب اینکه اعتماد کردند و دارای بیشترین مدیران جوان هستند تشکر و قدردانی داشته باشم.
وی توسعه آموزش های مرتبط با کسب و کارهای نوپا و کوچک بود که با حضور چهره های شناخته شده حوزه تجارت، استارت آپ ها و توسعه کسب و کارها در شهرستان ها را از جمله حوزه های مورد تمرکز حوزه مشاوران جوان اعلام کرد.
مشاور جوان استاندار در بخش دیگری از سخنانش گفت: درخواست ما برای توجه به ارتقا جوانان شاغل در کنار اقدام برای توانمند سازی با توجه فاکتورهایی همچون شایستگی، تحصیلات و توانمندی و البته اعتقاد به اهداف دولت است؛ ما در کمیته ای که برای همین اجرای همین پایش شکل گرفت، در تدارک برگزاری کارگاه مدیران فردا که یک کارگاه 8 جلسه ای با موضوعات و سرفصل هایی همچون آشنایی با وضعیت آمایش سرزمین، بودجه ریزی مدیریتی، تشریفات، تحلیل وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان و... هستیم و این کارگاه به منظور تقویت و توانمند سازی مشاوران جوان و جوانان شاغل دستگاه هاست.
محمد مهدی صفایی افزود: مدیران محترم، همه از وضعیت اشتغال کشور اطلاع داریم؛ با وضعیت فعلی چاره ای جز حمایت و همراهی با بخش خصوصی وجود ندارد؛ به درستی نیاز استان ما حضور سرمایه گذاران است که به درستی استاندار محترم از روز نخست حضور در استان بر این موضوع تاکید کردند اما همزمان این انتظار از مدیران وجود دارد که با کسب و کارهای نوپا، خانگی، کارگاه ها و کارآفرینی های کوچک جوانان که حتی چند نفر محدود را مشغول به کار می کند، همراهی شود؛ ایجاد حتی یک شغل، باری از روی دوش دولت برخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: این انتظار از فرمانداران محترم وجود دارد که به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها، حامی و مشوق جوانان در توسعه کسب و کارهای نو و جدید کوچک و متوسط باشند. همین کارآفرینی های کوچک و متوسط می تواند با شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران توانمند موجد فعالیت های بزرگ و خبرساز ملی باشد.
مشاور جوان استاندار اظهار کرد: مدیران محترم تدبیر کنند مبادا دستگاه های اجرایی به بزرگترین رقیب بخش خصوصی و مانع اساسی بهبود و فضای کسب و کار تبدیل شوند؛ مبادا اقدامات مدیران، فضای کسب و کار جوانان رو مخدوش کند.
صفایی گفت: عهد همه مشاوران جوان و دوستان علاقه مندی که در این نشست حضور دارند، تلاش برای توسعه استان است و یقینا توسعه استان با همدلی و همراهی و گذشت از منافع حداقلی و زودگذر و اتفاق نظر همه فعالان سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... خواهد افتاد.
وی با آرزوی موفقیت برای استاندار گفت: اطمینان داشته باشید حتی گلایه های احتمالی جوانان از عزم و اراده و تلاش آنها برای توسعه استان کم نخواهد کرد.
یادآور می شود در این نشست مشاوران جوان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی، نمایندگان سمن های جوانان استان، نمایندگان شاخه های جوانان احزاب، منتخبان مراکز دولتی و غیر دولتی آموزش فنی و حرفه ای، نمایندگان شرکت های فناور عضو پارک علم و فناوری و همچنین جوانان فعال فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی استان حضور داشتند.
همچنین در این نشست مهدی شرینی، به نمایندگی از سمن های جوانان، محمود زواره ای، به نمایندگی از شرکت های فناور، آیناز صحنه به نمایندگی از جوانان فعال فرهنگی و اجتماعی شهرستان ها و میثم نجاران به نمایندگی از مشاوران جوان دستگاه های اجرایی سخن گفتند.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : javan
  • بازدید : 445
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 572

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام رضا (ع) می فرماید : به ديدن يكديگر رويد تا يكديگر را دوست داشته باشيد و دست يكديگر را بفشاريد و به هم خشم نگيريد.

آرشیو

<    «  خرداد 1398  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 17
بازدید ماه:2909
بازدید سال:6703
بازدید کل:606827

ارتباط با مشاور جوان

http://javan.golestanp.ir/uploads/157a9526.jpg